קישורים נבחרים

בארץ

משרד הבריאות

אתר משרד הבריאות מכיל מידע כגון חוזרים ונהלים, פרסומים של נתונים ודוחות לגבי פעילות מערכת הבריאות (לרבות מדדי איכות של המערכת) ועוד.  באתר קיים מידע על יחידות המשרד השונות, בין היתר מידע על המערך לבטיחות הטיפול, שם ניתן למצוא פרסומים ומידע בנושאי בטיחות הטיפול.

 

האגודה לרפואה ולמשפט בישראל

באתר ניתן למצוא מידע אודות האגודה, חברי ההנהלה, פעילויותיה בארץ ובחו"ל, וכן מדורים הנערכים ומתעדכנים על ידי מומחים שונים בתחום הרפואה והמשפט, חברי האגודה. באתר מופיעים הגיליונות האחרונים של ביטאון האגודה, "רפואה ומשפט", בגרסה מלאה.

 

המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה

המרכז הוקם על-ידי סנאט אוניברסיטת חיפה בשנת 1995, ומשרדיו מצויים בקמפוס האוניברסיטה. המרכז מפעיל אחת עשרה מחלקות ומקיים מדי שנה עשרות פעילויות בחיפה, בארץ ובעולם. באתר ניתן למצוא מידע מפורט אודות הקתדרה לביואתיקה של אונסקו, פרסומים בספרים ובכתב עת MEDICINE AND LAW, ולוח אירועים.

 

ההסתדרות הרפואית בישראל

האתר כולל מידע שימושי לחברי הר"י, לרבות עדכונים בדבר קורסים מקצועיים, מידע מטעם האיגודים המקצועיים, מידע למתמחים/ סטאז'רים וסטודנטים, פרסומי הלשכה לאתיקה, ניירות עמדה וטפסי הסכמה ייעודיים.

 

עמותת אחיות ואחים בחדרי ניתוח

האתר מכיל מידע על פעילויות העמותה, בין היתר ניתן למצוא מאמרים ומצגות בתחום בטיחות הטיפול.

 

הרשות השופטת

האתר מכיל מידע שימושי אודות בתי המשפט השונים בישראל, החל מבית המשפט העליון ועד לערכאות הנמוכות. ניתן לחפש פסקי דין, תיקים ומועדי דיונים.  האתר מספק שירותי הסברה, טפסים שונים וכן דוחות סטטיסטיים.

 

 

בעולם

 

WHO - World Health Organization 

אתר אירגון הבריאות העולמי מכיל את פרסומי הארגון, תכניות ופרויקטים כלל-עולמיים, וכמובן מידע רב בנושאי בריאות ובטיחות הטיפול.

 

ECRI Institute

אתר המכיל מידע על מחקרים לגבי יעילות טיפולים שונים, תרופות ואביזרים רפואיים. בין היתר מידע בתחום בטיחות הטיפול.

 

BMJ Quality & Safety

אתר  המכיל מידע מגוון, לרבות מחקרים אקדמיים בתחום בטיחות הטיפול. מטרת האתר לחזק את ידיעות הצוותים הרפואיים בתחום.

 

AHRQ - Agency for Healthcare Research and Quality

הארגון פועל לקידום מצוינות בטיפול רפואי, ולחבר בין המחקר לפרקטיקה הטיפולית. האתר כולל מידע ונתוני מחקרים שנעשו בתחום, כלים פרקטיים ותכניות קליניות וחינוכיות לצוותים מטפלים ולמערכות בריאות.

 

IHI.org - A resource from the institute for healthcare improvement

הארגון לשיפור הבריאות, הוא ארגון שלא למטרות רווח, ומטרתו לשפר את רמת הרפואה בעולם. הארגון נוסד בשנת 1991 והוא נמצא בקמברידג', מסצ'וסטס.
האתר פורש בפני המבקר בו תיאוריות שונות בדבר דרכים לשיפור איכות הרפואה ומציג דוגמאות לשינויים שכבר נעשו. כמו כן, האתר מנתח סוגיות רפואיות ספציפיות בהן ניתן לבצע שינויים על מנת להעניק טיפול רפואי יותר טוב, כאשר כל סוגייה כזו מלווה בדוגמאות למקומות בהם נעשו השינויים הנדרשים וכן מלווה במאמרים שנכתבו בנושא. האתר הוא מקור מצויין למאמרים שפורסמו בתחום שיפור האיכות ברפואה וניהול סיכונים.

 

Joint Commission on Accreditation of Healthcare

הועדה המשותפת לארגוני הבריאות JCAHO שמה לה למטרה לשפר באופן מתמיד את האיכות והבטיחות של הטיפול הרפואי. הועדה העריכה והסמיכה עשרות אלפי ארגוני בריאות ותוכניות בארה"ב. הארגון הפועל באופן עצמאי וללא כוונת רווח, מהווה את הסמכות הבכירה ביותר ביצירה, קביעה והסמכת סטנדרטים בתחום הבריאות. הארגון פועל לשיפור האיכות והבטיחות החל משנת 1951.
באתר ניתן למצוא מידע רב בנושא בטיחות החולה, אירועים חריגים,מדיניות ועוד.

 

Institute  for Healthcare Improvement and The National patient safety Foundation

האגודה לשיפור איכות ברפואה והאגודה הלאומית לבטיחות הטיפול החלו לעבוד יחד כארגון מאוחד במאי 2017. הישות החדשה משתמשת בידע ובמקורות המידע של שני הארגונים לטובת תחום בטיחות הטיפול. האתר מכיל מידע רב בתחום בטיחות הטיפול, בין היתר מידע על פרוייקטים לשיפור איכות, כלים ועוד.

 

The Health Foundation – safety and risk management in hospitals

מדובר באתר בריטי, אשר מכיל מידע רב, בין היתר פרוייקטים וכלים לשיפור איכות, ארועים רלוונטיים, מחקרים ומאמרים בתחום הרפואה הציבורית ועוד.

 

American Hospital association

מדובר באתר אשר מכיל מידע רב בין היתר פרסומי האגודה, האתר מכיל מידע בנושאים שונים בתחום בטיחות ואיכות הטיפול.

 

Health Information Technology

ה-American Health Information Community הינו גוף פדרלי אשר הוקם לצורך מימוש היעד, שהוצב על ידי הנשיא בוש, להקמת מערכת מידע רפואי ממוחשבת, אשר תספק לכלל אזרחי ארצות הברית גישה מאובטחת לרשומותיהם הרפואיות, עד לשנת 2014. הנחת העבודה של הגוף שהוקם, הינה כי הרשומה הממוחשבת תאפשר ניהול טוב ובטוח יותר של המידע הרפואי, ותוביל בסופו של יום לשיפור איכות הטיפול, ולהפחתת עלויותיו. האתר מציג בפירוט את כלל הפעילויות והפרסומים של הגוף שהוקם, ודן בנושאים השונים בהם יש לטפל לצורך הגשמת המשימה, וביניהם – סטנדרטים טכנולוגיים, אבטחת מידע, הגנה על הפרטיות ועוד.

 

The National Quality Forum

הארגון שם לו כמטרה לשפר את איכות הטיפול על ידי קביעה ואימוץ של סטנדרטים לאומיים לדיווח ולמדידה. באתר ניתן למצוא רשימה מפורטת של פרסומי הארגון, הפרויקטים בהם הוא מעורב, ופרטים רבים אודות הנושאים בהם הוא עוסק, לרבות ניירות הקונצנזוס אשר הוכנו על ידו, רשימות של אירועים חריגים לדיווח ועוד. יצוין, כי חלקים מן האתר פתוחים למנוייו בלבד, וכי את הפרסומים המלאים של הארגון ניתן לקבל בתשלום.

 

CRICO / RMF

אתר חברת ביטוח CRICO (Controlled Risk Insurance Company Ltd) אשר נוסדה בשנת 1976 והתמזגה עם  RMF הקרן לניהול סיכונים (Risk Mangement Foundation) משרתת רופאים, בתי חולים וארגוני בריאות של אוניברסיטת הרווארד. האתר הוא מקור מידע מצוין עבור מנהל הסיכונים במרכז הרפואי. האתר מכיל מידע חשוב בכל הקשור לניהול תביעות. כמו כן, ניתן להתעדכן דרכו על אירועים והשתלמויות מקצועיות המאורגנות ע"י החברה עבור הרופאים.