ועדת השר למיגור האלימות כלפי צוותים במערכת הבריאות- דו"ח המלצות

תאריך פרסום: 
1/12/2017

בניסיון להתמודד עם התופעה החמורה של אלימות כלפי עובדי מערכת הבריאות, הפוגעת בצוותים ובמטופלים, הוקמה הועדה למיגור והתמודדות עם אלימות במערכת הבריאות ע"י שר הבריאות ומנכ"ל המשרד.

במשך כחצי שנה עסקה הועדה בגיבוש תכנית פעולה והמלצות למיגור והתמודדות עם תופעת האלימות במערכת הבריאות, במטרה לגבש תכנית המלצות אופרטיבית וכוללנית, שתוביל לירידה משמעותית במספר מקרי האלימות, לייצור סביבה בטוחה לצוותים ולמטופלים וכן לעלייה בתחושת הביטחון של הצוותים הרפואיים, מתוך רצון לעצב מחדש מציאות בה יתאפשר לצוותים הרפואיים למלא את עבודתם מבלי להרגיש מאוימים.

דו"ח הועדה, מחודש דצמבר 2017, פורסם ע"י משרד הבריאות ב- 12/02/2018.

 

בפתח הדו"ח מתייחס יו"ר הועדה, פרופ' מור-יוסף, לעבודה בתנאי לחץ ולמחסור הכרוני בכח אדם, המשפיעים על אווירה מתוחה בבתי החולים ובמרפאות. בנוסף לכך, לדבריו, המבנים (הישנים וגם החדשים יחסית) אינם מותאמים לנפח הפעילות העולה משנה לשנה. ואולם, נושאים אלו נמצאים על סדר היום של המשרד וארגוני הבריאות השונים, ופתרונם הוא ארוך טווח ותלוי גורמים רבים, בעוד הוועדה התרכזה בעבודתה בנושאים בהם, לדעת חבריה, יש מקום להתערבות מיידית, שתניב תוצאות רצויות בזמן קצר יחסית.

לדברי פרופ' מור-יוסף, הוועדה כיוונה לפתרונות ישימים הן מעשית והן תקציבית, במהלך השנתיים הקרובות:

"ההתמודדות עם האלימות מחייבת השקעה גדולה בצוות העובדים, בהתמודדות עם שחיקת העובדים, בהשקעה בדרכים להקטנת פוטנציאל האלימות ובהתמודדות עם האלימות ברגע שהיא פורצת ובתוספת כוח אדם נקודתית. בנוסף לזאת יש צורך במערך אבטחה ושיטור מוגבר במוקדי האלימות העיקריים, מתן אפשרות לכל עובד להזעיק עזרה באופן מידי, תוך שימוש באפליקציה ייעודית בטלפון הסלולרי הנמצא ברשותו. מערכת האכיפה והענישה אף היא חייבת להתגייס במטרה למנוע את האלימות על ידי אכיפה מהירה וענישה ראויה ובפרק זמן יחסית קצר ממועד האירוע.

אחד הנושאים החשובים הוא הצורך להתמודד עם מתן מידע למטופל ובני משפחתו לצורך הבנת התהליך הטיפולי בזמן אמת ולוחות הזמנים הצפויים. לשם כך יש להשתמש גם בטכנולוגיה וגם בתוספת כוח אדם ייעודי, אשר כל תפקידו יהיה מתן מידע שוטף למטופלים ולמשפחות.

כלל הפעילות המתוארת חייבת להתבצע כמכלול ולהיות משולבת במסע של פרסום והסברה רציף בכלי התקשרות השונים ברשתות החברתיות ובמוסדות הרפואיים".

 

הדו"ח מסכם את המסקנות וההמלצות בכל נושא, תוך התייחסות לצרכים תקציביים מתבקשים. להלן נושאי ההמלצות המפורטות בדו"ח:

1. מחויבות ההנהלה בכל הרמות למיגור וטיפול באלימות (במשרד ובארגוני הבריאות עצמם)

2. אכיפה - קשר עם המשטרה

3. אבטחה

4. חקיקה וענישה

5. חינוך והדרכה

6. מידע ושקיפות