Health Information Technology
שפה:אנגלית
תיאור כללי:ה-American Health Information Community הינו גוף פדרלי אשר הוקם לצורך מימוש היעד, שהוצב על ידי הנשיא בוש, להקמת מערכת מידע רפואי ממוחשבת, אשר תספק לכלל אזרחי ארצות הברית גישה מאובטחת לרשומותיהם הרפואיות, עד לשנת 2014. הנחת העבודה של הגוף שהוקם, הינה כי הרשומה הממוחשבת תאפשר ניהול טוב ובטוח יותר של המידע הרפואי, ותוביל בסופו של יום לשיפור איכות הטיפול, ולהפחתת עלויותיו. האתר מציג בפירוט את כלל הפעילויות והפרסומים של הגוף שהוקם, ודן בנושאים השונים בהם יש לטפל לצורך הגשמת המשימה, וביניהם – סטנדרטים טכנולוגיים, אבטחת מידע, הגנה על הפרטיות ועוד.
קישור:

http://www.hhs.gov/healthit

The National Quality Forum
שפה:אנגלית
תיאור כללי:

הארגון שם לו כמטרה לשפר את איכות הטיפול על ידי קביעה ואימוץ של סטנדרטים לאומיים לדיווח ולמדידה. באתר ניתן למצוא רשימה מפורטת של פרסומי הארגון, הפרויקטים בהם הוא מעורב, ופרטים רבים אודות הנושאים בהם הוא עוסק, לרבות ניירות הקונסנזוס אשר הוכנו על ידו, רשימות של אירועים חריגים לדיווח ועוד. יצוין, כי חלקים מן האתר פתוחים למנוייו בלבד, וכי את הפרסומים המלאים של הארגון ניתן לקבל בתשלום.

קישור:http://www.qualityforum.org
Agency for Healthcare Research and Quality, Morbidity and Mortality Rounds on the Web
שפה:אנגלית
תיאור כללי:

באתר ניתן למצוא ניתוחי מקרה של טעויות רפואיות, אשר דווחו באופן אנונימי על ידי קוראי האתר. כמו כן האתר מציע מודולי למידה אינטראקטיביים בנושאים הקשורים לבטיחות מטופלים, ופורום לדיון אינטרנטי בנושאים רלבנטיים.

קישור:http://webmm.ahrq.gov
האגודה לרפואה ולמשפט בישראל
שפה:עברית
תיאור כללי:באתר ניתן למצוא מידע אודות האגודה, חברי ההנהלה, פעילויותיה בארץ ובחו"ל, וכן מדורים הנערכים ומתעדכנים על ידי מומחים שונים בתחום הרפואה והמשפט, חברי האגודה באתר מופיעים הגיליונות האחרונים של ביטאון האגודה, "רפואה ומשפט", בגרסה מלאה.
קישור:http://smli.org.il/ 
אתר המשפט הרפואי
שפה:עברית
תיאור כללי:אתר המשפט הרפואי מציע מגוון של כלים ומידע למחפשים מענה בכל הנוגע לתחום הרשלנות הרפואית. באתר סוגיות במשפט הרפואי, חדשות בתחום, המדריך לנפגעי רשלנות, מאמרים וכתבי עת, פסקי דין של המשרד, חקיקה ופסיקה, קישורים לאתרים משפטיים ועוד.
קישור:http://www.med-law.co.il/
 CRICO / RMF
שפה:אנגלית
תיאור כללי:

אתר חברת ביטוח CRICO (Controlled Risk Insurance Company Ltd) אשר נוסדה בשנת 1976 והתמזגה עם הקרן לניהול סיכונים RMF (Risk Mangement Foundation)  משרתת כיום כ – 10,000 רופאים, 18 בתי חולים ו – 227 ארגוני בריאות של אוניברסיטת הרווארד.האתר הוא מקור מידע מצוין עבור מנהל הסיכונים במרכז הרפואי. האתר מכיל מידע חשוב בכל הקשור לניהול תביעות. כמו כן, ניתן להתעדכן דרכו על אירועים והשתלמויות מקצועיות המאורגנות ע"י החברה עבור הרופאים.

קישור:http://www.rmf.harvard.edu/index.aspx
משרד הבריאות הישראלי
שפה:עברית
קישור:www.health.gov.il
IHI.org - A resource from the institute for healthcare improvement
שפה:אנגלית
תיאור כללי:IHI, הארגון לשיפור הבריאות, הוא ארגון שלא למטרות רווח ומטרתו היא לשפר את רמת הרפואה בעולם. הארגון נוסד בשנת 1991 והוא נמצא בקמברידג', מסצ'וסטס.
האתר פורש בפני המבקר בו תיאוריות שונות בדבר דרכים לשיפור איכות הרפואה ומציג דוגמאות לשינויים שכבר נעשו. כמו כן, האתר מנתח סוגיות רפואיות ספציפיות בהן ניתן לבצע שינויים על מנת להעניק טיפול רפואי יותר טוב, כאשר  כל סוגייה כזו מלווה בדוגמאות למקומות בהם נעשו השינויים הנדרשים וכן מלווה במאמרים שנכתבו בנושא. האתר הוא מקור מצויין למאמרים שפורסמו בתחום שיפור האיכות ברפואה וניהול סיכונים.
קישור:http://www.ihi.org/ihi
המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה
שפה:עברית
תיאור כללי:המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה הוקם על-ידי סנאט האוניברסיטה בשנת 1995, ומשרדיו מצויים בקמפוס האוניברסיטה, בבניין IBM. המרכז מפעיל אחת עשרה מחלקות ומקיים מדי שנה עשרות פעילויות בחיפה, בארץ ובעולם. באתר ניתן למצוא מידע מפורט אודות הקתדרה לביואתיקה של אונסקו, פרסומים בספרים ובכתב עתMEDICINE AND LAW, ולוח אירועים.
קישור:http://medlaw.haifa.ac.il/hindex.htm 
הרשות השופטת
שפה:עברית
תיאור כללי:אתר הרשות השופטת המכיל מידע שימושי אודות בתי המשפט השונים בישראל, החל מבית המשפט העליון בו ניתן לחפש פסקי דין, תיקים ומועדי דיונים. ניתן לדלות פסקי דין עדכניים מבתי המשפט השונים.האתר מספק שירותי הסברה, טפסים שונים וכן דוחות סטטיסטיים.
קישור:http://www.court.gov.il/heb/index.htm 
The Clinical Safety Research Unit
שפה:אנגלית
תיאור כללי:אתר יחידת מחקר לבטיחות קלינית THE CLINICAL SAFETY RESEARCH UNIT (CSRU) שבבית ספר לרפואה של האימפריאל קולג' שבלונדון. היחידה שהוקמה בשנת 2002 שמה לה למטרה לחקור ולקדם את האיכות והבטיחות ברפואה. ההתמקדות העיקרית של המחקר הוא בתחום מיומנות הניתוח ובחינה מעמיקה אודות הגורמים המשפיעים על הטיפול בחדר ניתוח.
באתר ניתן למצוא פרסומים מסוגים שונים, ספרים, מאמרים וכלים נוספים וכן רשימת קישורים לאתרים נוספים בבריטניה ובעולם בתחום הבריאות, האיכות והבטיחות ברפואה.
קישור:http://www.csru.org.uk/index.htm
Joint Commission on Accreditation of Healthcare
שפה:אנגלית
תיאור כללי:הועדה המשותפת לארגוני הבריאות JCAHO שמה לה למטרה לשפר באופן מתמיד את האיכות והבטיחות של הטיפול הרפואי. הועדה העריכה והסמיכה יותר מחמש עשרה אלף ארגוני בריאות ותוכניות בארה"ב. הארגון הפועל באופן עצמאי וללא כוונת רווח, מהווה את הסמכות הבכירה ביותר ביצירה, קביעה והסמכת סטנדרטים בתחום הבריאות. הארגון פועל לשיפור האיכות והבטיחות החל משנת 1951.
באתר ניתן למצוא מידע רב בנושא בטיחות החולה, אירועים חריגים,מדיניות ועוד.
קישור:http://www.jointcommission.org/